שביל עמק המעיינות  
שביל עמק המעיינות- אופניים
050-7705075
אין פקס

צור קשר עם בית העסק

שביל עמק המעיינות הינו שביל אזורי העובר במגוון רחב של אתרי נוף, מורשת, פינות חמד ואתרים היסטוריים הפזורים בעמק המעיינות.
את השביל ניתן לטייל ברציפות – מהלך שישה ימי הליכה ברגל, או במקטעים קצרים במהלך מספר סופי שבוע.
ניתן לטייל בשביל גם באופניים.

השביל מתחיל בפסגת הרי הגלבוע, יורד צפונה אל המעיינות השוקקים שבעמק, ומטפס צפונה אל המבצר הצלבני "כוכב הירדן". משם ממשיך על רכסי הגבעות צפונה עד למושבה מנחמיה, ויורד דרומה בסמוך לגבול עם מדינת ירדן, ועל תוואי מסילת רכבת העמק, דרך גשרי רכבת העמק, דרומה עד טירת צבי, תוך מעבר בבריכות מים ונתיבים קדומים אשר חצו את הבקעה הרחבה.
השביל מגיע אל סיומו בשרשרת התילים: תל תאומים, תל רחוב הנודע ותל בית שאן- בגן הלאומי בית שאן.
עמק המעיינות שוכן בנקודת הגשר בין המדבר לאזורי אקלים לחים וגשומים, בין תרבויות של נוודים לתרבויות של ישובי קבע, ושימש משחר ההיסטוריה כגשר יבשתי נוח לתנועת בני אדם במרחבי המזרח התיכון.
הטיול בשביל מאפשר חיבור משמעותי לנופי העמק, לחלוצי העמק, ולהיסטוריה המסעירה והרוויה של המקום. הטיול מאפשר מגע עם צמחיה מגוונת שמקורותיה מגוונים: צומח גלילי, צומח ערבתי וצומח מדבר, ועימם גם מגוון בעלי חיים נדירים אשר עדיין ניתן לפגוש באופן חופשי בטבע: צבי ארץ ישראלי, דורבנים, מגוון גדול של מכרסמים, זוחלים וחרקים אחרים.
מומלץ להגיע בעונת הנדידה לקטעי השביל העוברים בין בריכות הדגים למפגש מרתק עם חסידות, שקנאים, עגורים, עקבים ועופות רבים נוספים הממלאים את שדות ושמי העמק.

שביל עמק המעיינות נולד מיוזמה משותפת של המכינה הקדם צבאית- "העמק", המועצה האזורית עמק המעיינות, והועדה לסימון שבילים.
השביל מארח תכניות חינוכיות וסיורי תוכן, כמו גם עבודת מתנדבים בתחזוקת השביל, ובניית תשתיות המטיילים וחניוני הלילה, תוך דגש על אהבת הארץ, ציונות וגאוות יחידה של תושבי העמק והצועדים בו.

לפרטים נוספים: זיו כרמל

עוד מאותה קטגוריה