נחל יצפור  
נחל יצפור
אין טלפון
אין פקס

צור קשר עם בית העסק

נוסעים על קו הרכס עד שמתחילים לרדת מהגלבוע לכיוון הסחנה. ממש ליד הפנייה לקיבוץ מעלה גלבוע יש עיקול חד בכביש שבו מתחיל מסלול הנחל, שמסומן באדום, ויש שלט שמסמן את הנחל.

נחל יצפור הוא מסלול קצר של כשני קילומטרים והוא כולל סולמות מאתגרים (ילדים יצטרכו עזרה של מבוגר), פינות ישיבה מוצלות ומקום שבו נפתח הנחל לעבר הנוף.

לאחר הירידה במדרגות ולפני שמתחילים ללכת באפיק בנחל, פזורים כמה ספסלי פיקניק תחת עצי הברוש. נתחיל ללכת בשביל המסומן באדום לעבר עמק חרוד, בכיוון צפון-מזרח. השביל מתחיל בירידה תלולה מעט, אך הוא הופך מישורי כעבור זמן קצר.

כשהוא הופך מישורי מגיעים לחורשת עצים מוצלת, לאחר מכן ממשיכים ללכת עוד קצת בשביל, והוא הולך ונהיה צר יותר וקצת סלעי. רוב המסלול חשוף לשמש,  יש כמה נקודות יפות לאורך המסלול. אחת מהן היא תחת עץ שקרס קלות, המשתלט על כל השביל. אפשר לשבת ולהתרענן תחתיו.

נמשיך בטיול. הנחל יסגור עלינו לפרקים עד שנגיע לאזור של מפלים צרים, שבהם נרד בעזרת ידיות מתכת שהותקנו על הסלעים. כל ירידה במפל מובילה למעין בריכה פתוחה, שנקווים בה מים לאחר גשם. בנחל יש שלושה מפלים, שהמרשים מביניהם הוא זה שיורד לעבר בריכה עגולה ועץ ניצב באמצע הבריכה. צדי הבריכה הם כמו סימני זיכרון מכל השיטפונות שפקדו את האזור: אפשר לראות איך עוצמת המים נגסה בסלע ויצרה בו מעין נישה המתפתלת כמו נחש.

לאחר שעוברים את המפלים נפתח עמק בית שאן מצדו המזרחי של הגלבוע. הנחל ייפתח במעין צורת וי מושלמת, שדרכה אפשר להביט לעבר העמק. אחרי הנקודה שבה נפתח העמק יורדים לאט במסלול המתפתל למטה, עד הרכב.

עוד מאותה קטגוריה