מצפור ענת (נתי)  
מצפור ענת (נתי)
050-3509090
אין פקס

צור קשר עם בית העסק

מצפור ענת חיבור של עבר, הווה ועתיד / על הגלבוע, סמוך לקיבוץ מירב
מצפור ענת ממוקם מזרחית לקיבוץ מירב שעל הר הגלבוע בנקודת תצפית מרהיבה הצופה אל הרי הגלעד, עמק הירדן ועמק בית שאן. מן המצפור ניתן להבחין בין השאר בשלוש נקודות בית שאן, יבש גלעד וגזרת נחל בזק.
שלושה מקומות המתייחסים למלך הראשון בממלכת ישראל הקדומה שאול המלך. הגלבוע זכה למקומות – רבים הנקראים על שמו ועל שמות בני ביתו. שאול החל את מלכותו המשמעותית אחרי קרב מזהיר בו עברו בהנהגתו 330,000 לוחמים מנחל בזק דרך הירדן
באישון ליל והשמידו את מחנה בני עמון שצר על אנשי יבש גלעד. המשך הקשר הוא דוקא בסוף חייו בו שאול נופל בקרב מול פלישתים בגלבוע. גופתו וגופות בניו נלקחות לבית שאן ונתלות על חומות העיר כדי לבייש את מלכות ישראל. אנשי יבש גלעד זוכרים את הטוב שעשה עימם שאול ויוצאים אף הם באישון ליל ומביאים אותם לקבורה במקומם.
בצידו הצפוני של המצפור, על סלע גדול, חקוקה בכתב עברי קדום האיגרת ששלח דוד, מחליפו של שאול, לאנשי יבש גלעד עם היוודע
לו דבר מותו. במרכז המצפור מעגל אבנים- 22 "אבני שפה". על כל אבן חקוקה אות עברית בכתב עברי חדש ומולה בכתב העברי קדום. זהו גם המפתח לפיענוח איגרת.
מצפור ענת נועד להנציח את דמותה של ענת לבית צעירי ז"ל, תושבת מירב, שנפטרה בטרם עת.
נתי, כפי שנקראה בפי כל, אהבה מאד לשון ותנ"ך, את הגלבוע ואת הארץ , ועסקה רבות בלימוד והכשרת ילדים ובני נוער לגרום להם לשמוח ללמוד – בעצמם.
המצפור מחבר את כל התחומים יחד. פעילות לשונית חוויה מופלאה לילדים, נוער והורים עם פיענוח כתב –החידה מחזקים את הקשר, את ההתמודדות האישית ואת העבודה המשותפת האחד עם השני.
טיול בנופו הקסום של הגלבוע מחבר אותנו לארץ ולרגבי האדמה ולמידה ערכית על שאול בגלבוע מחזקת את הקשר שלנו לספר הספרים. כדברי אחד הילדים שביקר "אתם פשוט חיים בתוך התנ"ך".
בתיאום מראש ניתן ליהנות מהפעלות נוספות המחזת סיפור חייו של -שאול עם אחד מאנשי יבש גלעד אחימעץ בן אפיח,
או מלאי תחפושות למשחקי תפקידים של המבקרים.
במקום ישנה פרגולה גדולה לצל, פינת ישיבה בין עצי זית ונקודת מים.
המקום מאפשר אירועים משפחתיים עד 150 איש בתיאום מראש.

דרכי הגישה:
א. דרך קיבוץ מירב. סמוך לגדר המערכת באזור פינת החי.
ב. דרך משעול ענת – דרך המתחילה מול הכניסה לנחל צביה ליד השער העורפי צהוב ומטפסת בשליש גובה עד המצפור.
כ – 15 דק. הליכה.

מיקום: מזרחית לקיבוץ מירב
איש קשר: דוד הורביץ
טלפון: 050-3509090

עוד מאותה קטגוריה