מסלולים ליום העצמאות על שביל עמק המעיינות  
תיירות עמק המעיינות > לגלות ולטייל בעמק המעיינות > מסלולים > מסלולים ליום העצמאות על שביל עמק המעיינות
מסלולים ליום העצמאות על שביל עמק המעיינות
אין טלפון
אין פקס

צור קשר עם בית העסק

1. פארק צבאים-מצוקי חמדיה-שביל בין הגשרים-נחל חרוד-קניון הבזלת- מיועד למיטיבי לכת ילדים מגיל 10

2. גשר הקנטרה-שביל בין הגשרים-קניון הבזלת- מיועד למשפחות ילדים מגיל גן

3. גשר רומי-שביל בין הגשרים- מיועד לעגלות לכל גיל

4. מתלול עמינדב-נחל צביה-עין מודע- מיועד למטיבי לכת ילדים מכיתה ה ומעלה

5. תל תאומים-תל רחוב מפלים לבנים- מיועד למשפחות

1- תחילת המסלול סמוך למפעל ג'ון דיר בגדה הדרומית של נחל יששכר (פארק צבאים) לאחר תצפית יפה לכיוון צפון נרד במורד רמת יששכר לכיוון דרום על קו מצוקי הבזלת מעל קיבוץ חמדיה. בשלב מסויים נצמד לתוואי מסילת רכבת העמק ואף נזכה לראות את שרידי הפסים,גשרון אחד או שניים ואת החפיר של תוואי המסילה.. משם נתחבר לשביל בין הגשרים לאורכו של נחל חרוד נצעד מזרחה בן פלגוני הנחל ונסיים במעבר מתחת לכביש 90 בואך קניון הבזלת.

2- טיול לאורך אפיקו המוסדר של נחל חרוד מחניון הגשר הממלוכי הוא גשר הקנטרה בדרך נחצה את כביש 71 ונעבר מתחתיו במעבר נחמד ומוחד משם בשביל בין הגשרים נחלוף על פני טחנות קמח עתיקות פלגי מים ועצי אקליפטוס עבי גזע עד לקניון הבזלת.

3- מכביש 71 מהגשר הרומי העליון נצעד בשביל בין הגשרים היפיפה כאשר תוואי נחל חרוד משמש לנו מורה דרך נאמן . בנוף של פלגי מים,איקליפטוסים גשרוני עץ ועוד הפתעות , ממש "מתחת לאפו" של תל בית שאן. בדרך אף נחלוף מתחת לגשר הקטוע המפואר בכניסה לסקיטופוליס היא בית שאן העתיקה עד לקניון הבזלת.

4- תחילת המסלול הוא גם תחילתו של שביל עמק המעיינות בצומת מירב משם במרעול נוח נחלוף על פני מערת עמינדב מערה קרסטית נחמדה וסולידית , השביל עוקב אחר קו הגובה וחותר בעיקביות לאורכו של המתלול על שם בנו של המלך שאול הוא עמינדב. שביל העמק כאן מנל תצורות גאולוגיות ומרעולי בעלי חיים עד לאוכף טופוגרפי שהוא צומת דרכי עפר משם לאורך גשר בקר מאבד השביל גובה בהתמדה וזורם לנחל צביה, ערוף קטן אך מפתיע ביופיו ובעך שהוא יוצר מיני קניון והו צמחיה רבה –מאין עציץ טבעי.משם הדרך לעמק קצרה ועוד חצי שעת הליכה בצמוד לסימונים הכתומים של שביל עמק המעיינות תוביל אתכם לעין מודע המעיין היפה והמוסדר.

5- ממושב תל תאומים ממש מהתל סמוך למכינת העמק נצא בפשפש בגדר לכיוון צפון, הליכה קצרה תוביל אותנו למצפה בנישתי מעל לבית הקברות של קיבוץ שדה אליהו, מכאן תצפית נאה מזרחה. מהמצפה מתחיל שביל דרך השקד המקביל לשביל העמק מומלץ ללכת בו ולהנות ממנו . שביל העמק ממשיך צפונה עד למרגלות תל רחוב, נטפס לתצפית מהתל ונמשיך בשבילי שדות הזהב עד סמוך לקיבוץ עין הנציב. חציית הכביש תוביל אותנו למפלים הלבנים. האמיצים שביניכם יכלו לרחוץ במים הקרירים ומשם נחזור לכניסה לעין הנציב שם יאסוף אותנו האוטובוס.