טיול לנחל תבור למשפחות אוהבות לכת  
תיירות עמק המעיינות > לגלות ולטייל בעמק המעיינות > עוד באזור > טיול לנחל תבור למשפחות אוהבות לכת
טיול לנחל תבור למשפחות אוהבות לכת
נעמי גושן 050-7254232
אין פקס

צור קשר עם בית העסק

טיול לקניון הבזלת ולמדרונות הצבועים בכחול בנחל תבור. מאמצע חודש פב' ועד לאמצע חודש מרץ מומלץ בחום לטייל בנחל תבור.

מסלול ההליכה מעגלי .

הגעה- לנסוע לקבוץ גזית .בגזית יש לנסוע ישר מזרחה יש גם שילוט בקבוץ המפנה לנחל תבור. חוצים את הקבוץ וחונים במגרש חניה גדול בקצה המזרחי של הקבוץ. ההליכה כ6 ק"מ יש להתארגן מבחינת מים ואוכל למסלול.

ההתחלה בדרך עפר שיוצאת ממגרש החניה. ליד הפרדס יש לפנות ימינה לכוון דר' מז' בדרך עפר המסומנת בסימון שבילים אדום. יורדים עם הדרך עד ערוץ הנחל. בקטע זה הנחל רחב ועטור בעצי שיזף גדולים. במדרונות תראו את הפרות אוכלות  משפע הירק. יש ללכת רק בשבילים המסומנים זו שמורת טבע ולאנשים אסור לצעוד היכן שלפרות מותר…

בנחל פונים שמאלה לכיוון צפון. חוברים לשביל בצבע כחול. השביל מתפתל סמוך למים ופה ושם יש לחצות את הנחל. במדרונות התלולים ישנם עצי שקד בר והעיקר המלך הבלתי מעורער של הנחל תורמוס ההרים במלוא הדרו הכחול.

הנחל הולך ונעשה צר סימן לכניסה לקטע היפה הנקרא קניון הבזלת. קירות תלולים וגם מחשוף של בזלת אדומה עשירה בתחמוצות ברזל. זרימה יפה של המים ואפילו מפל קטן ובריכה שקשה לעקוף אותה בשביל המסומן אך בצד השני קל ובטוח יותר לעבור לעיתים אין ברירה ונכנסים למים בקטע זה.

קרוב מאוד למפל פחות מ100 מטר השביל המסומן בכחול מטפס מהנחל אל  הרמה של ק. גזית. השביל בשלוחה צרה ויפה ובכל עצירה במעלה התלול נהדר להתבונן בנוף ובפריחה.

בסוף העליה מגיעים לקצה הפרדס של הקבוץ. יש לפנות ימינה עם השביל הכחול ולהקיף את הפרדס מצפון. השביל חובר לדרך עפר החוצה את הפרדס וכעבור כ1 ק"מ של הליכה קלה חוזרים למגרש החניה.

כתבה: מורת דרך נעמי גושן 050-7254232

עוד מאותה קטגוריה